CRUST

Common Repository of the University of Science and Technologies

Welcome to the Common Repository of the University of Science and Technologies (CRUST)!

CRUST is an electronic archive created to publish, accumulate, store and provide free full-text access to publications.

These publications have a scientific, educational, and methodological purpose. They are created by teachers, researchers, employees, graduate students, or students of the university (student publications are published with the review of a supervisor).

CRUST also provides university employees with the opportunity to publish their own scientific papers.

For contacts: [email protected]

The institutional repository of the Ukrainian State University of Science and Technologies

Photo by @inspiredimages
 

Recent Submissions

Item
Забезпечення збереження та розвитку інтелектуального капіталу соціально-економічних систем в процесі цифровізації
(Видавнича група «Наукові перспективи», Київ, 2024) Бобиль, Володимир Володимирович; Марценюк, Лариса Володимирiвна; Матусевич, Олексій Олександрович; Лебедєва, Валентина Костянтинівна
UKR: В умовах переходу до економіки знань та інформаційного суспільства, інтелектуальний капітал є сукупністю інформаційно-інтелектуальної та людської складових. Інтелектуальний та людський капітал є результатом забезпечення та ефективної реалізації відповідних форм економічного потенціалу суспільства. Метою управління інтелектуальним капіталом суспільства в системі сталого розвитку є досягнення значного результату від його використання за умови оптимізації витрат на його розвиток, передусім витрат на освіту. Освіта є одним із найважливіших складників розвитку інтелектуального капіталу. В результаті дослідження вивчено умови забезпечення інтелектуального потенціалу та відтворення інтелектуального капіталу в комплексі галузей економіки знань. Можливості відтворення та реалізації інтелектуальних ресурсів обмежені. Їх рівень визначає обсяг економічних ресурсів, що виділяються бізнесом та державою, на формування та розвиток відповідної інфраструктури, яка забезпечує формування продуктивних сил, виробництво, накопичення та передачу знань. Проведено порівняльний аналіз показників досліджуваної сфери в економіці України та держав-лідерів у галузі інноваційного розвитку. Сформульовано аспекти розвитку концепції людського інтелектуального капіталу в цифровій економіці. Інтелектуальний потенціал людини визначається як сукупність здібностей індивіда на основі отриманої та обробленої інформації, що дозволяє створювати нові знання та отримувати з них вигоду та користь, у тому числі для цілей саморозвитку. На індивідуальному рівні людський інтелектуальний капітал включає інтелектуальний потенціал, що формується на основі багатокомпонентної моделі інтелекту, ментального інструментарію та неявних невідчужуваних знань. Організація представляє собою інтелектуальний соціально-економічний суб'єкт, якому притаманні, також як і працівникові, ті самі компоненти інтелекту, але у специфічному вираженні. В статті розглянуто розвиток людського інтелектуального капіталу та управління ним в умовах цифрової трансформації та застосування технологій інтелектуально-інноваційної діяльності соціально-економічних систем.
Item
Уніфікація пристроїв електропостачання за стандартами Європейського Союзу
(Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2024) Зеленгур, Дмитро Миколайович
UKR: Об’єкт дослідження – процеси об’єднання енергетичних систем та уніфікації обладнання. Мета роботи – аналіз світового досвіду уніфікації та стандартизації електричного обладнання та його впливу на безпеку та ефективність енергетичних систем. Дослідження полягає у важливості уніфікації та стандартизації електричного обладнання в контексті глобалізації та інтеграції енергетичних систем. В умовах зростаючого попиту на енергоефективність і безпеку, актуальною є проблема розробки і впровадження єдиних міжнародних стандартів. Це забезпечує не лише високий рівень безпеки обладнання, але й сприяє ефективній інтеграції енергетичних систем різних країн, в тому числі через взаємодію в рамках ENTSO-E. Також актуальним є дослідження шляхів вирішення існуючих та потенційних проблем, пов'язаних з уніфікацією та стандартизацією, що важливо для розвитку стабільних і безпечних енергетичних систем. Методи дослідження – аналіз міжнародних стандартів та нормативно-правових документів, порівняльний аналіз, статистичний аналіз, а також методи статистичного моделювання.
Item
Розробка основ розподіленого живлення об’єктів бюджетної сфери
(Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2024) Дідович, Олександр Сергійович
UKR: Магістерська робота виконана на 63 сторінках, містить 29 ілюстрацій, 4 таблиць та 12 використаних джерел. В магістерській роботі виконано аналіз розподілених енергетичних ресурсів. Оцінені позитивні та негативні сторони їх використання, а також заходи їх мінімізації. Був проведений аналіз енергоспоживання головного корпусу УДУНТ ДІІТ. За результатами була побудована кластерна структури забезпечення живленням частин головного корпусу і проведена оцінка енергетичної ефективності об’єкту з розподіленим живленням. Мета роботи – розробити основи розподіленого живлення для об’єктів бюджетної сфери для підвищення енергоефективності та зменшення впливу на довкілля. Об’єкт дослідження – розподілене енергопостачання бюджетних об'єктів, з фокусом на навчальні установи. Метод дослідження – в основу роботи покладені теоретичні та емпіричні методи.
Item
Розробка принципів оптимізації мікромережі
(Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2024) Гайдук, Артем Сергійович
UKR: Магістерська робота виконана на 50 сторінках, містить 16 ілюстрацій, 3 таблиці та 39 використаних джерел. В магістерській роботі виконано аналіз шляхів та принципів оптимізації мікромереж. Досліджено теоретичні основи та складові мікромереж. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку мікромереж. Створено алгоритм на основі динамічного програмування, що дозволяє оптимізувати роботу системи в реальному часі, реагуючи на зміни в умовах навколишнього середовища та забезпечуючи оптимальне використання сонячної енергії в мікромережі. Удосконалено процес оптимізації для максимізації ефективності роботи акумулятора та задоволення всіх обмежень на основі прогнозованих даних. Побудовано модель для дослідження методу оптимізації. Мета роботи – дослідження методів та принципів оптимізації мікромережі. Об’єкт дослідження – мікромережа. Метод дослідження – в основу роботи покладені теоретичний та розрахунково – аналітичний методи.
Item
Дослідження процесу спалювання комбінованого палива на основі твердих побутових відходів домогосподарств
(Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2024) Бірюков, Дмитро Олександрович
UKR: Магістерська робота: 69 сторінок, 3 частини, 8 рисунків, 3 таблиці, 10 використаних джерел. Об’єкт дослідження – процеси, що відбуваються при згорянні твердих побутових відходів у обертовій протитечійній барабанній печі. Мета роботи – теоретичне дослідження процесів на основі розробленої математичної моделі з розв'язкам системи рівнянь моделі чисельним методом. Методи дослідження – аналітичні та чисельні методи. Одержані результати – визначено необхідну витрату повітря на горіння, температуру повітря, втрати теплоти, кількість і склад відхідних газів. Розроблена математична модель газодинамічних та теплових процесів у обертовій протитечійній барабанній печі для спалювання твердих побутових відходів. За допомогою математичної моделі визначено поле швидкості в печі в залежності від геометричних розмірів і режиму роботи. Результати роботи можливо використовувати при проектуванні обертальних печей для спалювання твердих потових відходів домогосподарств.